תכלס ליווי עסקי

בואו נדבר תכלס ליווי עסקי

אין כל פסול בלהודות שאנו זקוקים לעזרה, ובמיוחד לא כאשר מדובר בהתנהלות שעשויה להיות קריטית בהמשך ובעלות השלכות משמעותיות על העתיד שלנו ושל העסק שאותו אנו מנהלים. בעלי עסקים רבים עשויים לחוש לא פעם תחושת כשלון ואף אובדן דרך, שלא לומר אשמה, כאשר כל "פשעם" היה למעשה העדר בידע ובניסיון מקצועי, שאיש לא ציפה מהם להחזיק בו. ועם זאת, מנהלים ובעלי עסקים רבים, קטנים כגדולים, חשים הרבה פעמים קושי להתמודד עם הבעיות והמצבים השונים הנקרים בדרכם – ולכל זאת נוסף גם הגורם הראשוני ש"תוקע" הכל ולא מאפשר להם אפילו לפנות לקבלת עזרה: חוסר ההבנה שמדובר במצב נפוץ ואפילו טבעי, ואי הכרה בכך שעזרה מבחוץ יכולה וצריכה לשנות את המצב הקיים – ואף בקלות רבה יותר מכפי שחושבים.

תכלס ליווי עסקי איך יוצאים מהמבוך?

אחת האפשרויות הזמינות והיעילות העומדות לרשותם של מנהלים ובעלי עסקים, היא תכנית לליווי עסקי שבה נעזר העסק בשירותיו של יועץ מומחה – או כמה יועצים – בדרך כלל מתחומי ידע ונסיון מעשי כדוגמת הקמת עסקים חדשים, ידע בכלכלה, ניהול עסקים, ייעוץ ארגוני ואפילו שיווק – ויחד הם יוצרים לעסק תכנית תפורה שתתאים לו ב- 100% , בכדי להצמיח אותו ולגרום לו לפרוח הרבה מעבר למקומות שבהם הוא אינו מצליח להתרומם בתחילת הדרך. על מנת לעשות זאת, דרוש כמובן שיתוף פעולה מצד הצוות הניהולי של העסק, כמו גם פתיחות לקבל ביקורת ורעיונות חדשים להתנהלות ביומיום.

תכלס ליווי עסקי – מה בדיוק עושים במהלך הליווי?

ליווי עסקי יכול להשתנות ממקרה למקרה וודאי שמעסק לעסק בהתאם לצרכים ולמטרות השונות, אך ככלל תכנית לליווי עסקי תהיה מוגדרת לפרק זמן מסוים, גם אם ארוך מאד, ובה יוגדרו יעדים שונים למימוש: הגדלת החשיפה בפייסבוק למספר מסוים של עוקבים למשל, גיוס עובדים חדשים, בניית תכנית תקציבית שתהיה מקיפה לפרטי פרטים, התחייבות לעמידה ברף מכירות מסוים ועוד ועוד – הכל בהתאם לצורך, לקצב ולמטרות שהוגדרו מראש, ובכדי להוריד לשטח את המטרות הגדולות. זוהי המשמעות של תכלס ליווי עסקי, במובנה המוחשי והפרקטי ביותר.