פיתוח עסקי

פתחתם עסק חדש? מרגישים תקועים? מדוע שלא תפנו אל מומחה פיתוח עסקי, אשר יסייע לכם להתחיל את תהליך המינוף לו העסק שלכם זקוק?

אחד האתגרים הגדולים ביותר של כל מנהל ארגון או עסק הינו הגדלת הרווחים והרחבת העסק לאפיקים חדשים ורווחיים. אולם, היות ולא כל אחד ואחד מאיתנו בקיא באופנים בהם ניתן לבצע את השינוי הארגוני המיוחל, אין כל ספק כי הפנייה אל מומחה ייעוץ ארגוני עשויה להזניק את התהליך צעדים רבים קדימה.

תפקידיו של מומחה פיתוח עסקי

איש מקצוע זה יבחן יחד עם ראשי הארגון את השווקים בהם מתנהל בית העסק ויכין את הקרקע ליצירת קשרים עסקיים הכרחיים, העשויים למנף באופן ניכר את הצלחת העסק. בנוסף, מומחה זה יפעל רבות לבחינת האופנים בהם ניתן לשווק נכונה מגוון רחב של מוצרים ושירותים אותם בית העסק מציע.
תחום נוסף בו מומחה לפיתוח עסקי יתרום מהידע המקצועי שלו הינו הוזלת עלויות והגדלת הכנסות. לשם כך, איש מקצוע זה ימצא דרכים להוזלת עלויות, תוך כדי שימת הדגש על הגדלת הרווחים. על מנת לבצע את הפעולות הללו כהלכה, יש לעבוד בצמידות אל מומחה ייעוץ ארגוני, המבין את האסטרטגיה העסקית הרלוונטית להצלחת בית העסק או הארגון.

פיתוח ארגוני ועסקי

תחום הפיתוח הארגוני צמח על מנת לאפשר לראשי ארגונים לבצע מספר פעולות במטרה למנף את הצלחתם ולהגיע למטרות הבאות: פיתוח תרבות ארגונית הבנויה על ערכים מהותיים לארגון, פיתוח אופני התמודדות עם שינויים פנים ארגוניים וחוץ ארגוניים, הקניית כלים לעמידה במטרות, שיפור רווחת העובדים לשם מקסום תחושת האחריות והנאמנות שלהם ועוד.
לשם כך, איש מקצוע הבקיא ברזי פיתוח ארגוני ונותן ייעוץ עסקי ששם את הדגש על תהליכים מושכלים כגון הגדרת מטרות ריאליסטיות בעבור הארגון, מציאת אופנים להשגת המטרות, בניית תרבות ארגונית פורייה ועוד. מטרות אלה מושגות לרוב תוך מספר שלבים ברורים, החל מהאבחון הארגוני הראשוני וכלה בפיתוח תרבות ארגונית אשר תאפשר לארגון לצמוח ולהתקדם בכיוונים הרצויים לו.

פיתוח מנהלים 

הדעות אודות אותם אנשים המוכשרים לעמוד בראש ארגון ולנהלו נחלקים לרוב לשניים: אלו המאמינים כי אדם נולד עם כושר המנהיגות ואלו המאמינים כי ניתן לפתח כישורי מנהיגות באמצעות מוטיבציה רבה ורצון להתפתח. אנו מאמינים כי ניתן להעצים ולפתח את יכולת ההנהגה של כל מנהל ומנהל, הודות ליצירת מתווה דרכים ברור וסביבה מעצימה אשר תאפשר לכל מנהיג לצמוח ולהתפתח.

על כן, בדומה לאופני עבודתו של מומחה פיתוח ארגוני, גם איש מקצוע הבקיא ברזי פיתוח מנהלים פועל רבות על מנת להעצים את המנהל ואת יכולותיו בתחום של ניהול עסקי, תוך כדי הדגשת הצדדים החזקים שלו והעמקת הידע הניהולי שלו. בסיומו של הליך הפיתוח, ידע המנהל כיצד לערוך שימוש במגוון כלים מהותיים אשר ישפרו את יכולת קבלת ההחלטות שלו, את אסטרטגיית הניהול שלו, את האופנים בהם הוא מתכנן קדימה ועוד.