ייעוץ פיננסי

ייעוץ פיננסי ברמת הגבוהות ביותר

כולם יודעים מה משמעותם של הביטויים 'ייעוץ כלכלי' או 'ייעוץ עסקי', אך הרבה אנשים נוטים להתבלבל בכל הנוגע לתחום שנקרא 'ייעוץ פיננסי', ולא להבין בדיוק במה מדובר. במקרים רבים אנשים סבורים כי מדובר באותו שירות בדיוק כמו ייעוץ כלכלי, ובמקרים אחרים יש מי שיסברו בטעות כי תחום הייעוץ הספציפי הזה אינו נוגע אליהם – אך גם במקרה הזה וגם במקרה הזה, האמת היא שזהו אינו המצב, מאחר וייעוץ ייעוץ פיננסי הוא תחום שככל הנראה מתאים גם לכם – אפילו אם אתם מנהלים משק בית בדוחק וגם אם אתם חיים לבדכם ולא מפרנסים אף פה נוסף. אז מה זה בדיוק אומר, וכיצד תפיקו מכך תועלת? הנה מדריך ראשוני למשקיע המתחיל.

לא להיבהל מהמילה "השקעה"

אז הבנתם נכון, ייעוץ פיננסי נוגע בהשקעות באופן ספציפי, והוא אינו מספק שירותי ייעוץ בתחומים כלכליים אחרים כדוגמת ניהול משק בית נכון, דרכים ושיטות שונות לחסכון ועוד. אמנם מדובר באפיק חסכון מבחינה מסוימת, אך הנקודה היא שמדובר בדיוק באפיק חסכון מסוג מאד ספציפי: בהשקעה לטווח הקרוב או הרחוק. לאילו מטרות, אתם שואלים? לא משנה אם אתם מתכננים להשקיע כדי לחסוך כסף לשם רכישת בית, או לעתיד הילדים למשל (למרות שתמיד כדאי למקד את המטרות שלכם, בכדי לקבל תמונת מצב מדויקת ככל האפשר של העתיד), ואפילו לא משנה אם אתם חברה המעוניינת להיכנס לתחומי הכנסה חדשים בכדי לממש את מגוון מטרותיה – ייעוץ פיננסי הוא תחום הנוגע ממש לכל אחד ואחת, וכולם יכולים להפיק ממנו תועלת.

ומה אם אין לי ההון ההתחלתי הדרוש?

רבים לא יודעים זאת, אך בזמן האחרון חלה מהפכה גם בעולם הזה, וכעת גם מי שיכול להתחיל את אפיק ההשקעה שלו עם סכומים קטנים של כמה עשרות אלפי שקלים בודדים, יכול להתחיל להרוויח. עם זאת, חשוב לזכור שמדובר בעולם ומלואו ובהרבה מאד תחזיות, ניתוחים סטטיסטיים ולקיחת סיכונים, ולכן הדבר החשוב ביותר שיש לקחת בחשבון הוא אמינותו של היועץ העסקי שאתם נעזרים בו. בשום פנים ואופן אל תקחו סיכונים שעשויים להכניס אתכם ל"בור" גדול מדי, ודאגו תמיד לוודא שאתם נמצאים בידיים טובות, מקצועיות ואמינות באמת.