ייעוץ עסקי לעסקים קטנים וגדולים כאחד

כל מה שצריך לדעת על ייעוץ עסקי לעסקים קטנים

עסקים קטנים הם עסקים שבהם 20 עובדים לכל היותר, ובהם מחזור המכירות לא עולה על 20 מיליון שקלים בשנה. אם אתם חולמים על היום שבו יהיו לכם כמה עובדים חוץ מכם ושבו המילה "מיליון" תופיע בלקסיקון שלכם, סביר להניח שהעסק שלכם מוגדר כעסק זעיר, עם מחזור מכירות של עד מיליון שקלים לשנה. ההבדלים בין סוגי העסקים השונים הם חשובים מאוד, על אחת כמה וכמה כשאתם פונים לקבלת ייעוץ עסקי לעסקים קטנים. למעשה, הליווי שיקבל העסק הקטן, זה שעושה את צעדיו הראשונים או מבקש להתייעל ולשפר רווחיות והכנסות, הוא ליווי ייחודי מאוד. מה הופך אותו לכזה, מה זה בכלל ייעוץ לעסקים קטנים ומה ההבדל בינו לבין ייעוץ פיננסי למשפחות?

 

תכנון פיננסי והגדרת מטרות

לפני הכל, ייעוץ עסקי לעסקים קטנים יאפשר לכם להגדיר מטרות כלכליות ועסקיות ברורות מאוד. המטרות הללו יכולות להתייחס לכמות הלקוחות, מספר העסקאות וסך ההכנסות שאליו תרצו להגיע. הן יכולות להתייחס גם לנושאים כמו גיוס עובדים או הרחבת הפעילות בלי לפגוע בזמן הפנוי שלכם, בהנחה שהוא קיים. המטרות הללו מחייבות גם ייעוץ פיננסי לעסקים, במסגרתו ייבחנו ההוצאות הקבועות, העלויות המשתנות, ההכנסות הצפויות והכלים הדרושים כדי להגדיל את הרווחים. רק באמצעות תהליך מסודר ועם ליווי מקצועי של יועץ בעל ניסיון רב ותוצאות מוכחות בשטח, תוכלו להגדיר תכנית עבודה ובה מפורטים המהלכים שיובילו אתכם מנקודה א' לנקודה ב'.

 

הפרדה בין הכנסות העסק להכנסות המשפחה

נקודה חשובה נוספת הרלוונטית בעיקר בתחום של ייעוץ לעסקים קטנים, היא קיום הבחנה בין העסק למשפחה. כשהעסק נמצא עדיין בראשיתו הרווחים שהוא מניב נתפסים כשכר החודשי. הבעיה היא שזה לא ממש נכון, ולרוב – זו גם תפיסה שעשויה להכשיל את העסק. ייעוץ פיננסי למשפחות ייקח בחשבון את ההוצאות הפרטיות של הבית, מתשלומי השכירות או המשכנתא, דרך עלויות החינוך של הילדים ועד להוצאות האוכל והבילויים. במקביל, ייעוץ פיננסי לעסקים מתמקד בהוצאות העסק, בעלויות התפעול, ברווחים, וגם באופן שבו הרווחים יכולים לשמש להמשך הפיתוח העסקי. כלומר, ייעוץ עסקי לעסקים קטנים מתמקד לא רק בהתייעלות הכלכלית של העסק אלא גם בתכנון קדימה, בהרחבת הפעילות, ובהבחנה שבין הרווחים לשכר שיועבר לצרכי המשפחה כולה.