ייעוץ לפתיחת עסק

ייעוץ לפתיחת עסק בשביל לעשות את זה נכון

הגשמת חלומות היא אולי אחד המושגים האמביוולנטיים ביותר שניתן לחשוב עליהם, מפני שמצד אחד מדובר בעיסוק במשאלת הלב העמוקה ולעתים גם הוותיקה ביותר שגדלנו איתה, אך מנגד אותה הגשמה מתנגשת, כמעט תמיד, עם אינסוף מכשולים בירוקרטיים, מצבים שלא נלקחו קודם בחשבון בשלב החלום וקשיים נוספים שחלקם אפילו נובע מכם עצמכם. כדי להתגבר על כל הבעיות והמצבים הללו, רבים חשים – ובצדק – כי הם זקוקים לעזרה. במיוחד כאשר מדובר בפתיחת עסק חדש, בעל חזון ותמונה מדויקת שראיתם בעיני רוחכם, הצורך בקבלת ייעוץ עסקי לפתיחת עסק הוא מובן ואף טבעי. אז מה בדיוק עושים בסוג ייעוץ שכזה ואיך מפיקים ממנו את המיטב? הנה מדריך קצר שיסייע לכם בצעדיכם הראשונים בעולם האפשרויות הגדול.

מה עושים במסגרת ייעוץ לפתיחת עסק?

ייעוץ לפתיחת עסק דומה למעשה לכל תחום ייעוץ עסקי אחר, אלא שבבסיסו הוא מוכוון כולו למטרות ספציפיות יותר, ובדגש על הפעולות הרבות שעליכם לעשות בתור התחלה. בשלב הראשון, היועץ יסייע לכם לבנות תכנית ראשונית ונקודתית להקמת העסק הכוללת את כל הפרמטרים החשובים שיש להתחשב בהם בתחילת הדרך, וכן יסיע לכם בכל התהליכים הדרושים אל מול הדרושים אל מול רשויות החוק והמס, הספקים השונים ואנשי הקשר שלכם – וחשוב לא פחות מכך, הכל ייעשה בסדר הנכון ותוך הבטחה שחלילה לא תפספסו אף דדליין חשוב. בנוסף, יועץ לפתיחת עסק שהוא מקצועי, יחשוף אתכם להטבות מיוחדות שבאפשרותכם לקבל וממגוון מקורות שונים: רשויות המס, קרנות ייעודיות המעודדות עסקים חדשים, בנקים, רשויות מקומיות וכל מקור אחר שעשוי להיות רלוונטי למקרה הספציפי שלכם.

מיהו היועץ העסקי?

ברוב המקרים, ולמעשה כדאי שאף תתעקשו על כך, היועץ העסקי יהיה אדם שכבר חווה תהליך דומה בעבר, בין אם על בשרו שלו ובין אם במסגרת פרויקטים דומים שהוא ליווה בדרכו המקצועית במהלך השנים. בהקשר זה כדאי מאד לוודא כי הניסיון של היועץ שלכם הוא אכן עשיר ורב שנים, ותוך העדפה מודגשת על ניסיון בתחום העיסוק שלכם, כדי להבטיח הבנה מעמיקה יותר במקרה שלכם וליווי שיהיה משמעותי עבורכם גם לאורך זמן רב. השאירו פרטים בכלכלי-לי ונחזור אליכם בהקדם.