ייעץ כלכלי

מי צריך ייעוץ כלכלי?

מרבית האוכלוסיה סבורה כי היא לא זקוקה לשירותי ייעוץ כלכלי מקצועיים. האדם הממוצע, כמו המשפחה הממוצעת, אוהבים במקרה הטוב לקבל טיפים ורעיונות מדי פעם בנוגע לאחזקת משק הבית בצורה חכמה וחסכונית יותר, אבל המחשבה על הכנסת איש מקצוע חיצוני לבית, שיראה את החשבונות האישיים שלנו ויעשה בהם סדר – ועוד יגיד להם מה לעשות? עד כאן, הם חושבים. אך האמת היא שפה בדיוק טמונה הטעות, ומה שרוב האנשים והמשפחות אינם מבינים על ייעוץ כלכלי. אז מה זה בדיוק אומר, ולמה בכל זאת כדאי לכם לשקול זאת? התשובות לפניכם.

ייעוץ כלכלי – לא מה שחשבתם

הכנסת ייעוץ עסקי כלכלי חיצוני לחשבונות הפרטיים שלכם עשויה אמנם להיות כרוכה באי נעימות מסוימת, אך חשוב להבין שראשית זהו תפקידו וזוהי שגרת יומו. בדיוק כשם שאנו לא מתביישים מביקור אצל רופא ואנו מבינים את הנחיצות שבדבר, כך בדיוק עלינו להתייחס גם כאשר אנו נעזרים בשירותים פיננסיים. ההבדל היחיד בין שני נותני הישרות הללו טמון למעשה בתפיסה האישית שלנו ובנורמות החברתיות הרווחות אודותיו – וכאן חשוב לציין ולהדגש: אין כל פסול בהיעזרות בשירותיו של יועץ כלכלי, להיפך – במידה והשירות ניתן בצורה חכמה ומדויקת, זוהי עשויה להיות ברכה שתניב תוצאות לאורך שנים רבות ואף לכל המשך חייכם בעתיד, כך שהמחשבות וההיסוסים על אי הנעימות יוחלפו מהר מאד ב"למה לא עשינו זאת קודם"? שנית, חשוב להבין כי הייעוץ לרוב ניתן באופן זמני, לתקופה קצרה וממוקדת מאד, כך שגם אם קיימת אי נעימות, היא לא תארך זמן רב ותעבור מאליה ברגע שתתנהלו בצורה טובה יותר מבחינה כלכלית.

באיזה צד של המפה הכלכלית אתם מעדיפים להיות?

במציאות הישראלית של היום קשה מאד למצוא אנשים שאינם חשים כי הם "נאבקים" על מצבם הכלכלי, ולכן חשוב להבין היכן אנחנו עושים טעות ומה כדאי לשפר כדי להגיע לסוף החודש (ולעתיד הרחוק) עם מרחב נשימה גדול יותר. בבחירת שירותי ייעוץ כלכלי, ובתנאי שבחרתם בחברה אמינה ואיכותית, אתם למעשה בוחרים בעתיד טוב יותר עבורכם, עבור ילדיכם ועבור הצמיחה האישית של כל אחד ואחד מבני הבית.