כך ייעוץ כלכלי ירים את העסק שלכם

אם אתם מסתכלים על העסק שלכם מהצד אתם בטוחים שהוא עובד לא רע בכלל. הטלפונים מצלצלים, הלקוחות קונים ועדיין בסוף החודש שורת הרווח מעוררת בכם דאגה. אם התרחיש הזה מוכר לכם טוב מדי, המשמעות היא שאתם כנראה עושים משהו נכון, אבל יש גם כמה מהלכים שאפשר וצריך לעשות קצת יותר נכון. ייעוץ כלכלי הוא מהלך חשוב בדרך הזו, אבל לפני שאתם בוחרים גורם מקצועי או חברות ייעוץ כלכלי, כדאי להבין איך התהליך הזה נראה ואיך ייראה העסק שלכם בסוף הדרך הזו.

 

מה זה בכלל ייעוץ כלכלי?

יועץ כלכלי עסקי יתחיל תמיד מאותה נקודה בדיוק: ניתוח המצב הקיים. בשלב הזה יבוצע ניתוח מעמיק של כל גורם המשפיע על שורת הרווחים שלכם. מצד אחד ההכנסות ומצד שני ההוצאות, מצד אחד התמחור שקבעתם ומצד שני עלות הייצור וגם עלויות הקשורות לתשלום שכר העבודה או לתשלום השכירות על המקום שבו אתם עובדים. כאן הגישות כבר מתחילות להשתנות, ולמעשה ייעוץ כלכלי עשוי להתפתח לכיוונים שונים. יש מי שיבחר בגישה קצת יותר שמרנית ויש מי שיציע מסלול אחר לחלוטין. השאלה היא מה נכון יותר עבורכם, עד כמה אתם פתוחים לשינויים ומה המטרה הגדולה שהצבתם לעצמכם. יכול להיות שאתם מסתפקים בעלייה קלה של אחוז או שניים ויכול להיות שאתם רוצים לראות שיפור משמעותי – ומהר.

 

מי מעניק שירותי ייעוץ?

יש היום כמה וכמה חברות ייעוץ כלכלי, ולרוב – הגורם המקצועי שאיתו תעבדו הוא מי שלמד, התנסה, חווה וגם הוביל עסקים קטנים וגדולים אל היעדים הכלכליים שהציבו לעצמם. יועץ כלכלי עסקי יכוון אתכם ויעזור לכם לעלות על המסלול הנכון בדרך להצלחה. הוא יציע ליטושים קטנים וגדולים בהתנהלות הכלכלית שלכם היום, יציע תקציב מדויק ומהודק יותר, וגם יפקח אחר ההתנהלות שלכם באופן שוטף. כך ניתן יהיה להמשיך ולהציע התאמות גם בהמשך, אם תזרים המזומנים עדיין ידרוש עבודה או אם השורה התחתונה עדיין לא תספק אתכם. ייתכן גם שעם האוכל יבוא התיאבון, ואז ייעוץ כלכלי יאפשר לכם לשפר ביצועים הרבה מעבר למה שציפיתם.