ייעוץ ארגוני

ייעוץ ארגוני נכון עבורכם

האם קרה לכם שבמהלך שגרת העבודה שלכם כמנהלים, ואפילו מנהלי עבודה או צוותים, נתקלתם בקושי שלא ידעתם לזהות אותו ברגע הראשון? והאם יש כשלים שאינכם מצליחים לפתור כבר במשך תקופה? בדיוק לשם כך נועדו הייעוץ הארגוני, המהווה נקודת מבט חיצונית ומקצועית שעושה סדר בכל. אם אינכם סבורים שאתם זקוקים לכך, או שאינכם חושבים כי אתם בכלל יכולים להיעזר בשירותים שכאלה – חשבו שוב. ייעוץ ארגוני הוא מסוג השירותים שכמעט כל עסק וארגון יכולים ליהנות מהם, בין אם מדובר בעמותות, בעסק זעיר של אדם אחד ואפילו במוסדות ציבוריים. אז מה בדיוק זה אומר, וכיצד נעזרים בשירותי ייעוץ ארגוני? הנה כמה דברים שאולי לא ידעתם.

מה זה אומר ייעוץ ארגוני?

על פי רוב, יועץ ארגוני הוא בראש ובראשונה אדם שלמד את התחום במסגרת אקדמית ואף התמחה בו, כאשר תמיד כדאי להעדיף אדם שהתנסה בכך כבר בעבר – ורצוי כמה שיותר. יועץ ארגוני יכול לספק את שירותי הייעוץ באופן חד פעמי או לחלופין תקופתי, ובמקרים רבים אחרים הוא אף יישא תפקיד בחברה באופן קבוע, במיוחד כאשר מדובר בחברות גדולות (אך לא תמיד). במסגרת סמכויותיו של היועץ הארגוני נמנות פעולות רבות ומגוונות – החל ממעורבות בהחלטות הקשורות לכוח אדם ועד לעיסוק בשאלת ממשקי העבודה ואפילו מערכות המחשוב. תפקידו של היועץ הארגוני הוא למעשה לדאוג לכך שהחברה או הארגון יעבדו על הצד הטוב ביותר, מכל בחינה ובכל תחום פעילות.

כיצד תזהו יועץ ארגוני מקצועי ואמין?

מאחר ותחום הייעוץ הכלכלי והארגוני נחשב בארץ, כמו בעולם המערבי בכלל, למפותח מאד, באופן אירוני אתם עשויים להיתקל בקשיים במציאת היועץ הנכון עבורכם, בשל ריבוי ההיצע הגדול. לכן, חשוב לבחור ביועץ או בחברת ייעוץ שידועים ברוחב היריעה שלהם וביכולתם "לחשוב מחוץ לקופסה", באופן שמבקש לחולל שינוי של ממש בחברה, גם בגבולות גזרה שלא בהכרח הוגדרו עבורם מראש. חברת ייעוץ טובה ומקצועית באמת כמו כלכלי-לי, תבקש להזניק קדימה את הארגון שהיא מייעצת עבורו מכל בחינה שרק תתאפשר, גם במקרים שבהם הדבר ייראה לא שגרתי או אפילו לא מקובל – הכל כדי להניב תוצאות משמעותיות, וכדי להבטיח יתרון אמיתי על פני המתחרים.