ייעוץ אסטרטגי

ייעוץ אסטרטגי נכון ומקצועי

איך מצעידים את החברה קדימה? איך יוצרים רצף של עשייה משמעותית מבלי להתעכב על תכניות נקודתיות וכיבוי שריפות? סוד הקסם טמון בתכנון לעתיד. אך כמו הרבה דברים אחרים, גם ובמיוחד במקרה של ניהול עסק, חשוב לעשות זאת נכון – ואותו "תכנון לעתיד" יכול להתרחש בצורתו הטובה ביותר, ברובם ככולם של המקרים, במסגרת ייעוץ עסקי ואסטרטגי. אז איך יודעים כיצד למצוא את חברת הייעוץ הנכונה, ומה חשוב לדעת על ייעוץ אסטרטגי? הנה כמה דברים שכדאי לכם לזכור.

מה בעצם עושה יועץ אסטרטגי?

יועץ אסטרטגי יכול להגיע מהרבה תחומי ניסיון וידע, אך במרבית המקרים הוא יהיה בעל חברה גדולה לשעבר, או שהוא יהיה מלווה עסקי מקצועי שלמד את התחום ורכש ניסיון בו במשך שנים רבות. בנוסף, הרבה פעמים היועץ יכול (ואף רצוי שיהיה כך) להגיע מתחומי ניסיון דומים לאלה של החברות שלהן הם מציעים את שירותיהם, החל מטקסטיל ועד לחברות תקשורת ותוכן דיגיטלי. מבחינת התהליך, האסטרטגי לומד בתחילה להכיר את העסק או את החברה שלכם, ויחד איתכם הוא בונה תכנית רב מערכתית הכוללת כמה שיותר משתנים הנוגעים לעתיד החברה, ובדגש רב במיוחד בתחום הפרסומי, השיווקי והמיתוגי. בנוסף, הוא משמש כ"עיניים נוספות" ונקודת מבט חיצונית וניטרלית, המביאה לשולחן הדיונים עמדה נוספת ומרעננת, שהרבה פעמים חסרה בארגונים קיימים.

מה הוא יכול לעשות שאני לא?

בנקודה זו יש הרבה שיעצרו ויטענו כי הם אינם זקוקים לשירותים חיצוניים של יועץ שכזה, מכיוון שהם רואים את התמונה הכוללת ושיש להם מספיק יועצים ואנשי מקצוע עמיתים שניתן לסמוך עליהם בעת בחירת מסלולים ונקיטת פעולות חדשות. אך עם זאת כדאי לזכור שייחודו של היועץ האסטרטגי נעוץ בכך שהוא אינו מייעץ לכם רק מנסיונו שלו, אלא לאחר הרבה שנים של היכרות עם השוק בכלל ולאחר שהוא למד וחווה מקרוב טעויות של חברות אחרות. אין להקל ראש במי שלמד את התחום לעומק, וזאת כמובן בתנאי שמצאתם יועץ אסטרטגי איכותי ומקצועי באמת, שיידע מחד לנהל יחד איתכם משברים על הצד הטוב ביותר, ומנגד אף להזניק את העסק שלכם הכי רחוק שרק ניתן לדמיין. פנו אלינו לכלכלי-לי ונדאג לכם לייעוץ מקצועי.