יועץ עסקי מומלץ

איך להתייחס לאתרים ולעמיתים המספרים לכם על יועץ עסקי מומלץ?

כמו כמעט כל תחום שירות אחר, גם ובמיוחד בהקשר של ייעוץ עסקי, אנשים רבים מבינים את חשיבותה של בחירה באיש מקצוע או בחברה שתהיה מומלצת על ידי לקוחות מרוצים אחרים. אך מה שהרבה אנשים ומנהלי עסקים אינם לוקחים בחשבון, ובעיקר בקרב בעלי עסקים "טריים", הוא שלא כל יועץ עסקי מומלץ אכן מתאים להם ולמטרות הספציפיות של העסק – כיוון שישנם סוגים שונים ומגוונים של בתי עסק, בתחומי שירות ייחודים ונפרדים, בקני מידה השונים זה מזה, ובאופן כללי בהתכווננות שונה זה מזה. מעבר לכך, ובאופן הפשוט ביותר, מטבע הדברים קיימים גם סוגי אנשים שונים שאינם בהכרח דומים לכם ולמה שמדבר אליכם, כך שגם היכולת האינטואיטיבית "לספוג" מכל יועץ ויועץ את המירב עשויה להשתנות בין אנשים. אז כיצד יודעים לקבל חוות דעת על יועץ עסקי מומלץ, ולבדוק אם הוא אכן מתאים לכם?

יועץ עסקי מומלץ – נסו לקבל כמה שיותר פרטים

במעמד ההמלצה, בקשו לקבל כמה שיותר פרטים אודות היועץ או החברה המייעצת; אילו תכונות מבליטות אותם, לדעת האדם הממליץ, על פני המתחרים, מה השינוי שהתרחש בפועל לאחר תהליך הייעוץ והליווי, והאם בפשטות הוא סבור כי אותו תהליך יתאים גם לכם. מעבר לכך, כדאי לדבר כמובן גם עם החברה המומלצת עצמה, ולבדוק קודם כל האם יש ביניכם "כימיה" כפי שהוסבר קודם, האם אתם משדרים על אותו גל והאם אתם מכוונים לאותן מטרות פחות או יותר.

יועץ עסקי מומלץ – טווחי המחירים

שאלת המחיר, ובמיוחד בכל הנוגע להשקעות מסוג זה התלויות בעיקר בהצלחתן בטווח הרחוק, עשויה להיות מורכבת וקשה לפיצוח. אך עם זאת, חשוב לקחת בחשבון מספר גורמים בעת קבלת ההחלטה הסופית: ראשית האם הייעוץ אכן נראה משלתם – בחשיבה עתידית הרואה גם את המטרות הרחוקות יותר, במילים אחרות, האם הייעוץ אמור לתת לכם כלים לעוד שנים רבות או רק לאירוע נקודתי? בנוסף, חשוב לקחת בחשבון כמובן גם את מה שאתם יכולים או לא יכולים להרשות לעצמכם כרגע, מבלי להצטער אחר כך על הוצאות שבדיעבד יתבררו כקשות מדי לעמוד בהן. לבסוף, בדקו מהו טווח המחירים הקיים בתחום וחשבו הכל יחד בתמהיל שיוביל להחלטה הנכונה ביותר עבורכם ועבור העסק שלכם.