יועץ כלכלי עסקי

מהו בדיוק יועץ כלכלי עסקי, ומי יכול להיעזר בו?

הרבה מאד אנשים מכירים את המושג 'יועץ כלכלי', והרבה גם יודעים מהי הגדרתו של מי שנותן שירותי ייעוץ עסקי – אך משום מה, ההפרדה בין השנים נראית הרבה פעמים חותכת וברורה למדי, כאשר לרוב מקובל לחשוב כי סוג השירות הראשון מופנה לאנשים פרטיים או למשפחות, ואילו סוג השירות השני ניתן לעסקים בלבד. אך מה בנוגע לכל אותם אנשים המנהלים עסק לבדם, המהווים עשרות אלפי אנשים בישראל בלבד? ומה אם גם מנהלי עסקים זקוקים לליווי כלכלי, אפילו אם יש להם צוות עובדים, ואפילו צוות גדול?

יועץ כלכלי עסקי

יועץ כלכלי עסקי כשמו כן הוא, מלווה את העסק הן מבחינה אישית (מה שמשיק הרבה פעמים לייעוץ כלכלי אישי) אך גם בדגש על הפן העסקי – קרי ניתוח מצב השוק, קהל היעד והמתחרים, זיהוי הזדמנויות וסיכונים ועוד ועוד. חשוב להבין ששני סוגי הייעוץ כאשר הם נפרדים, עשויים הרבה פעמים להיות מעט שונים במטרת העל שלהם, מאחר וייעוץ כלכלי נועד בראש ובראשונה להתנהל נכון יותר באופן שגרתי ביומיום, ואילו ייעוץ עסקי נועד בבסיסו למקסם רווחים ולהפיק את התועלת הרבה ביותר מהמשאבים הקיימים. ייחודו של יועץ כלכלי עסקי אם כן, טמון בכך שהוא מבקש לאחד בין השניים הן לעסקים קטנים של אדם אחד והן לעסקים המורכבים מצוות עובדים, מתוך ההבנה כי מדובר למעשה בשני צדדים של אותו המטבע.

האם יועץ כלכלי עסקי מתאים גם לכם?

דפוס החשיבה הבא שצריך לשבור בכל הנוגע לייעוץ כלכלי עסקי, הוא החשבה המוטעית כי מדובר בתחום שירות שמתאים רק למתי מעט. אך האמת היא שסוג כזה של ייעוץ למעשה מתאים להרבה מאד אנשים – לרבות ראשי משפחות המנהלים עסק (או אפילו לוקחים בו חלק משמעותי מבחינה ניהולית), אנשים פרטיים המעוניינים לפתוח עסק ועוד רבים אחרים; זכרו כי אחרי הכל, פרקטיקות החשיבה לטווח הרחוק, מציאת מקורות מימון חדשים ואפיקי חסכון והשקעה חדשים הם מטרתם של כולם, עם או בלי קשר לניהול עסק, ולכן תחום ייעוץ שכזה יכול להתאים מאד להרבה מאד אנשים.