יועץ ארגוני

יועץ ארגוני שירים לכם את העסק

לא הרבה יודעים זאת, אך התחום של ייעוץ ארגוני הוא עולם ומלואו. בראש ובראשונה, יועץ ארגוני חייב לשאת בתעודות ובהשכלה מסוימת, שבלעדיהן הוא אינו יכול לעסוק בתחום. אך הרבה מעבר לכך, ייעוץ ארגוני הוא תחום רחב מאד הכולל שלל תתי תחומים, הדורשים כל אחד ואחד מהם כישורים שונים, יכולות קוגניטיביות שונות וכן במיוחד אינטליגנציה רגשית גבוהה. אז מה בעצם אומר יועץ ארגוני, והיכן נעזרים בשירותיו?

מי נעזר בשירותיו ביועץ ארגוני?

יועצים ארגוניים יכולים להשתלב במגוון רחב מאד של סוגי חברות וארגונים, החל מעסקים קטנים המעוניינים לייעל את תהליכי העבודה וכוח האדם שלהם, ועד לגופים ממשלתיים וציבוריים – כולל גופי ענק – כמו צבא ובטחון, שירותי רפואה או רווחה, ואפילו תאגידים, משרדי פרסום, עורכי דין, סוכנויות ייעוץ בתחומים שונים ולמעשה כל תחום שירות שהוא. בייעוץ ארגוני אין הגבלה על אופי השירות של החברה המעוניינת בייעוץ, אך עם זאת בהחלט קיימים כללים, נהלים ואמות מידה שונות לכל סוג שירות הניתן על ידי החברות השונות – בהתאם ספציפי למטרותיה של כל אחת ולסוג הפעילות שלה.

האם זה באמת עוזר?

חשוב להבין שבשונה משירותים נקודתיים או לא מוסמכים אקדמית כמו קואצ' עסקי או אפילו יועץ עסקי הנשכר הרבה פעמים למטרה ספציפית ולפרק זמן מוגבל, במקרה של יועץ עסקי מדובר, כמעט תמיד, באדם המשמש למעשה כשכיר לכל דבר בחברה, ומטרתו לשפר כל העת את המתרחש בה, וממגוון רחב מאד של בחינות: החל מרמת הסיפוק והתפוקה של כלל העובדים בארגון, ועד לדרכים נכונות ומדויקות להגדרת היעדים בה, למימושם ולהצמחת העסק כולו. יועץ ארגוני ועסקי לחברות טוב יהיה כזה אשר ירחיב את אופקיו כל העת עוד ועוד, ויחפש אחר פתרונות יצירתיים לפתרון הבעיות בארגונכם גם כאשר הם עדיין לא קיימות, ואף הרבה מעבר לכך – גם כאשר הן לא קיימות כלל. במידת שיתוף הפעולה והרצון שלכם, ביכולתו של יועץ עסקי טוב גם להביא את החברה או הארגון שלכם לשיאים אדירים שלא חשבתם שתוכלו להגיע אליהם.